ВІННИЦіЯнський фестиваль

2021

Фестиваль комедійного
і пародійного кіно

Конкурсна програма XII ВІННИЦіЯнського фестивалю

Номінація

«Шорт, побери»

Номінація

«Анімація»

Номінація

«Музичний кліп»

Номінація

«Реклама»

Перший фестиваль відбувся в 2007 році.   Єдиним гостем ції церемонії був Віктор Андрієнко. 

З того року родзинкою та окрасою ВІННИЦІЯнського фестивалю - є його нагорода  «Золотий летючий слон»,  це відзначають всі гості нашого фестивалю,( а вони побували не на одному   кінофестивалі ). Головні учасники- роботи КВНщиків України, Росії, Білорусії. Церемонія нагородження  переможців – це одногодинне дійство під час святкового концерту Дня міста. 

У 2008 році – це був окремий день (після Дня міста) на великій сцені і велика концертна програма. Гості фестивалю : Віктор Андрієнко, Анатолій Борсюк, шоу-група «Маски». Доречі, температура повітря була  +12 і йшов сильний дощ. Але це не завадило зібрати близько 4 тисяч городян.

 З 2010 року на нашому сайті ведеться пряма інтернет-трансляція фестивалю, завдяки керівнику центру інформаційних технологій ФМГ №17 народному вчителю України Юрію Пасіхову.

З тих пір кількість надісланих робіт постійно збільшувалась, роботи стали професійними. За ці роки гостями Церемонії були Давид Черкаський, Емануїл Віторган, Володимир Горянський, Борис Смолкін, Алла Сурікова, Володимир Бистряков, співачка «Елка», Гоша Куценко та багато інших.

У 2016 році було надіслано більше 100 робіт з п‘яти континентів. В конкурсну програму було відібрано 23 роботи в чотирьох номінаціях з 11 країн світу (Австралія, США, Корея, Франція, Австрія  тощо). Гостями свята того року  стали актори фільму «В бой идут одни старики» - Вано Янтбелидзе (Грузія) та Рустам Сагдуллаєв (Узбекістан), а також українські актори Руслана Писанка, Олег Філімонов, Віктор Андрієнко, Василь Вірастюк, Анатолій Борсюк, Євген Чепурняк.  Приїхав відомий актор, син Семена Фаради , Михайло Поліцеймако. У 2016 році нас дивилось більше 8 тисяч користувачів з 7 країн світу. Це можна було перевірити прямо на Майдані, де  знаходився WI-FI.

У 2017 році полетів вже одинадцятий «золотий» слон, що символізував закінчення чергового фестивалю комедійного та пародійного кіно. Просто неба на площі біля міського Палацу мистецтв до Дня Незалежності України відбувся тематичний концерт «З Україною в серці» в рамках якого пройшло відкриття. «Розлетілись» одинадцять «Золотих Летючих Слонів». Залишились спогади. А згадати було що. На Церемонії Нагородження фестивалю міський голова міста Сергій Моргунов не тільки сказав гарні слова про наш фестиваль, але й вручив Почесну Грамоту Кабінету Міністрів України автору головного призу фестивалю та директору ювелірної компанії «Діадема» (генеральному спонсору фестивалю) Григорію Деруну. Зі словами привітання на сцену виходили Лауреат Шевченківської премії Анатолій Борсюк та Народний артист України Володимир Горянський, розповідав анекдоти та співав Олег Філімонов, читав свої вірші Народний артист України Борис Барський. Євген Чепурняк презентував нову пісню кабаре «Веселый Писец». Розповідав смішні історії гість з Ізраїлю Ян Левінзон. Свої номери показували актори «Дізель-шоу» Євген Сморигін, Марина Поплавська та Вікторія Булітко. А ще були два чудових мандрівника: володар двох рекордів у Книзі Рекордів Гіннесу Теодор Рєзвой та Валерій Семенюк, що тричі зимував на полярній станції в Антарктиді.

Організатори дякують за підтримку виконком міської ради та облдержадміністрацію, головного мецената – будівельну компанію «Вінницябуд», ресторани «Тифліс» та «Мак Лауд», таксі «Вимпел». Пряма інтернет-трансляція в мережі Інтернет велась завдяки Центру інформаційних технологій ФМГ № 17.

Слон полетів. Але він обов'язково повернеться у 2018 році.

Фестиваль, який вже 12-й рік поспіль відбуватиметься у нашому місті став можливий завдяки підтримці міської влади та обласної державної адміністрації, а також регіональних спонсорів та партнерів. Проведення МіжНародного ВІННИЦіЯнського фестивалю комедійного і пародійного кіно щороку відбувається у рамках святкування Дня міста Вінниці. Цьогорічний ВІННИЦіЯнський фестиваль незвичайний. Його особливість полягає у тому, що він буде проводитись не протягом одного, а двох днів – 6 та 7 вересня.

Відкриття фестивалю та показ кіноробіт - учасниць відбудеться 22 серпня на площі біля Міського Палацу мистецтв. Надалі всіх глядачів чекає два фестивальних дні на Майдані незалежності, протягом яких і відбудуться ключові події: у четвер, 6 вересня, о 14:00 годині запланований показ анімаційного фільму «Микита Кожум’яка», який презентуватимуть українські актори Віктор Андрієнко та Валерій Чигляєв; о 18:30 – демонстрація кінофільму «DZIDZIO. Контрабас», який представлятиме виконавець головної ролі Михайло Хома, відомий під сценічним ім’ям «DZIDZIO».

У п’ятницю, 7 вересня, о 19:00 годині відбудеться традиційна Церемонія нагородження переможців «ХІІ МіжНародного ВІННИЦіЯнського фестивалю комедійного і пародійного кіно» - головна подія дійства, яка поєднує в собі і демонстрацію кіноробіт, і спілкування з популярними акторами, митцями, музикантами, співаками, і відповідно, виступи творчих колективів, гостей фестивалю, меценатів та героїв відомих кінокартин.

Переможці у відповідних номінаціях «Відеокліп», «Анімація», «Реклама», «Шортпобєрі» будуть нагородженні відзнакою фестивалю -  «Золотим летючим слоном» - її розробили і втілили у бронзі майстри однієї з відомих ювелірних компаній, яка є меценатом фестивалю.

Цього року гостями фестивалю стануть відомі зірки телебачення, зокрема Віктор Андрієнко, Ян Левінзон, Євген Чепурняк, Олег Філімонов, Анатолій Борсюк, Сергій Середа, а також вінницький музичний гурт «Пан Карпо». Ведучою фестивалю буде популярна українська телезірка Катерина Осадча.

Вже традиційно, церемонія нагородження транслюватиметься у прямому ефірі в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті фестивалю www.vinnician.org, яку 2017 року переглянуло майже сім тисяч глядачів з одинадцяти країн світу, серед яких США, Великобританія, Німеччина, Ізраїль, Росія, Білорусь, Австралія тощо.

Також слід відзначити, що ВІННИЦіЯнський фестиваль за свою багаторічну історію став значно різноманітнішим та популярнішим серед мешканців та гостей Вінниці, а рівень відеороликів, поданих на фестиваль – професійнішим.

Чекаємо на вас, любі друзі!


Вгору